Izzi Motel 2
| 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Mat/Dryck Restaurang Bar/lounge | Frukost Frukost i rummet |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Izzi Motel 2 São Paulo ligger i distriktet Lapa och ungefär 25 minuters promenad från Museet för marmorhantverk. Det bekväma hotellet har också en parkering.
Detta hotell ligger 6 km från Estádio do Pacaembu och i närheten av tågstationen Lapa. Fotbollsmuseet ligger också inom 15 minuters bilresa från boendet. Området erbjuder shoppingmöjligheter som Memorial da América Latina 4 km från det bekväma hotellet. Busshållplatsen Jose Maria De Faria är belägen på gångavstånd från Izzi Motel 2.
Rummen på detta boende har gratis Wi-Fi och plattskärms-TV med satellitkanaler samt bekvämligheter som luftkonditionering. Badrum erbjuder en bidé, en separat toalett och en dusch. Badrummen är utrustade med en bidé, en separat toalett och en dusch tillsammans med hårtorkar och badlakan.
Gästerna kan äta middag på den à la carte restaurangen, som finns på hotellet. Restaurangen Patroni Pizza är också belägen 450 meter från Izzi Motel 2 i São Paulo.
- Lokala sevärdheter
- ITM Expo4,2 km
- Vila Lobos Park4,4 km
- Estadio Palestra Italia3,4 km
- Flygplatser
- São Paulo-Congonhas flygplats18 km
- Tågstationer
- Julio Prestes tågstation8 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Parkering
- 24-timmars reception
- Inga husdjur
- 24-timmars säkerhet
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Frukost i rummet
- Restaurang
- Snackbar
- Bar/lounge
- Lunchpaket
Service
- Välkomstdryck
På rummet
- Luftkonditionering
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Radio väckarklocka
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Vilken tågstation ligger i närheten av Izzi Motel 2?
Den närmaste tågstationen till Izzi Motel 2 är Lapa, som ligger på 10 minuters promenadavstånd. - 🚗
Var kan jag parkera min bil under vistelsen på Izzi Motel 2?
Gäster på Izzi Motel 2 kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på Izzi Motel 2?
Gäster på Izzi Motel 2 måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på Izzi Motel 2?
Det genomsnittliga rumspriset på Izzi Motel 2 är 77$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Kan jag boka ett rum med arbetsplats på detta hotell?
Ja, vissa av rummen på detta hotell har arbetsbord.